BETHLEN GÁBOR ALAPKEZELŐ ZRT. pályázataival az Ablak a Múltra Egyesület működéséhez járul hozzá. Ezekből a támogatásokból viseleteinket, eszközparkunkat tudjuk fejleszteni.

A pályázati kiírás célja, az egyesületek támogatása mellett, a társadalmi szerepvállalás.

Társadalmi elvárás magunk felé. Programjainkkal szeretnénk megszólítani az itt élőket, közelebb hozni az egyesületeket. Pályázatokkal lehetővé tenni azoknak a gyerekeknek a tánc tanulását, akik anyagi okok miatt ezt nem tehetik meg. Együttműködésünk a helyi óvodával és általános iskolával továbbra is aktív. Őrizzük a sváb hagyományokat, a magyar táncainkkal összekötve, támogatjuk és együttműködünk a helyi Német Nemzetiségi Kulturális Egyesülettel.