A program minden korosztályt igyekezett megszólítani és Veszprém és környékén is elérni a résztvevőket.
A programon a helyi előadókat felnőtt és gyerek csoportok és egyéni fellépők is képviselték.
Csak a gyerek fellépők száma mindennap meghaladta a 25 főt, és a kilátogató gyerekek részt vehettek póni lovagláson, kézműveskedésen. Gyerek fellépőink Tóth Virág, Morgan Matilda, Német Vanda, Tikhegyi Gyöngycsibék, a Gyulafirátóti általános iskolás első osztályosai. Gyerekek programja a szombat-vasárnap volt, a kisiskolások karácsonyi műsorával és a Mézengúzok koncertjével. A gyerekek is bekapcsolódhattak a Veszprémi Gerence Hagyományőrző Néptánccsoport műsoruk után szervezett táncházába.
A nyugdíjas csoportokat a 45 éve működő Bakonyerdő Pávakör méltón képviselte és a sváb hagyományainkat őrző Német Nemzetiségi Kulturális Egyesület énekkara és tánccsoportja is színesítette a napot. A magyar néptánc hagyományokat a Tikhegyi Gyöngycsibék és Gyöngytyúkok, és a Gerence Együttes képviselte.
Egyéni szóló énekeseket, Dávid Roland, a Military Girls és a gyerekek képviselték.
A programot a művelődési ház vezetője koordinálta és vezette.

Végig figyeltünk a környezettudatosságra, sokan vitték a bögrécskéiket.
A résztvevők létszáma meghaladta az 500 főt.